5.3 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Жестоки судири во центарот на Киев

НАЈЧИТАНО

Специјалните сили на руската армија (Специјални сили) стигнаа до центарот на Киев. Се јавуваат жестоки истрели околу зградата на Владата, како и на украинската Рада (Собранието).

Украинската армија сега ги испраќа своите главни борбени тенкови Т-64БВ за да им се спротивстави на напаѓачите.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО