Жените му се пуштаат на Дани, тој не е манијак

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Шпанската манекенка Џоана Санз, која е сопруга на бразилскиот дефанзивец Дани Алвеш, го поддржа својот сопруг по обвинувањата за сексуално вознемирување против него.

– Се вративме во Барселона на 30 декември и Дани реши да се сретне со некои пријатели за да го оттргне умот од Светското првенство. Танцуваше и уживаше во музиката. Нема ништо лошо. Многупати видов жени како му приоѓаат на мојот сопруг и се обидуваа да му понудат нешто пред моите очи. Ако го прават ова пред мене, се плашам да замислам што се случува кога не сум наоколу. Знам кој е мојот сопруг и знам како го запознав. Знам колку ги почитува сите – ја цитира Санс „Антена 3″.

Како што објави „Л’Екип”, една жена го обвини 39-годишниот Бразилец дека играчот и ја ставил раката во долната облека. Жената веќе го поминала лекарскиот преглед.

Каталонскиот суд започна истрага против Алвеш по пријавата за сексуален напад

Алвеш во моментов е дефанзивец на мексиканскиот „Пумас”. На Светското првенство во Катар, фудбалерот учествуваше на два натпревари како дел од репрезентацијата на Бразил.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Силен ветер во Кавадаречко

Силен ветер денеска го зафати Кавадаречко, кој откорна бандери и повеќе дрвја, информираа вечерва од кавадаречката локална самоуправа. „Брза беше интервенцијата на пожарникарите од Територијалната...

Пендаровски вели дека територијалните претензии станале секојдневие

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на македонски културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот Стево Пендародвски во реакција на...

Пронајдени се живи четворица исчезнати на Кожуф

„Пријавата на 112 во ЦУК за исчезнатите четири лица е примена денеска во 14:50 часот. Се јавил загрижениот татко на едно од изгубените, бидејќи...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img