23.9 C
Ohrid
Monday, May 23, 2022

Жена во Кина преживеа уривање на станбена зграда

НАЈЧИТАНО

Спасувачи во градот Чангша во средишна Кина извлекоа жива жена од урнатините на зградата, којашто се урна речиси шест дена претходно, објавија денеска државните медиуми.

Засега неименуваната жена е десетта преживеана по несреќата. При уривање на зградата загинаа пет лица, а десетици се водат како исчезнати.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО