2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Железничкиот сообраќај од Амстердам е во прекин поради штрајк на железничарите

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Железничкиот сообраќај од Амстердам е речиси целосно во прекин, поради штрајкот на железничарите.Аеродромот Шипол објави дека „сообраќајот на возовите е ограничен или непостоечки“, иако е воспоставена врска со Утрехт.

На патниците до Амстердам им се препорачува да користат алтернативен превоз, како такси, пренесува АП.

Железничарите бараат повисоки плати и подобри услови за работа, поради недоволниот број вработени и зголемената инфлација.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img