16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Емили Ратајковски ги подели модните критичари со тој печатен фустан

НАЈЧИТАНО

Манекенката Емили Ратајковски е позната по различните модни комбинации, кои секако не секогаш им се допаѓаат на сите. Неодамна таа повторно покажа некои од овие.

Манекенката Емили Ратајковски има богата гардероба, модните куќи често и испраќаат облека, со надеж дека ќе ја облече и дека лесно ќе се распродадат.

Тој во неколку наврати ги претвори улиците на Њујорк во своја ревија, каде покажува интересни фризури, кои, се разбира, не секогаш им се допаѓаат на сите.

Летните горештини во Њујорк ги совладува со летна облека, која можеби не одговара на сите, особено не сите беа задоволни од нејзината најнова модна комбинација.

Таа излезе на улица во розов фустан со интересни принтови, за некои модни критичари беше дури и премногу заситена, затоа нејзината форма не дојде до израз.

Трети, пак, мислеа дека манекенка може да си дозволи речиси се за да заработи висока и витка линија, вклучително и можеби таков модел и принт на фустан, кој би изгледал малку понезгодно кај другите, а Емили едноставно знае да носи речиси секоја фризура.

Вкусовите не се судат, веројатно најважно е Емили да се чувствува добро во фустанот и да се допаѓа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО