16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Екстремно емотивна прва фотографија на ќерката Ник Џонас и Пријанка Чопра

НАЈЧИТАНО

Екстремно емотивна прва фотографија на ќерката Ник Џонас и Пријанка Чопра
Додека Америка го прославуваше Денот на мајката пред неколку дена, актерката Пријанка Чопра и нејзиниот сопруг Ник Џонас во тоа време ја поздравуваа својата ќерка Малта Мари.

Во јануари пејачот Ник Џонас и актерката Пријанка Чопра ја објавија среќната вест додека нивната ќерка плачеше во светот со помош на сурогат мајка.

Поради компликации, новороденчето поминало повеќе од 100 дена на интензивна нега, па познатата ѕвездена двојка успеала да ја стисне пред само неколку дена, за време на американскиот ден на мајката, кој се слави во втората недела во мај. За таа цел, парот објави емотивна фотографија на Инстаграм со Малта Мари како одмара во скутот на Пријанка.

„На овој празник, не можеме а да не погледнеме наназад на изминатите неколку месеци и на рингишпилот на кој се качивме. Што знаеме дека многу луѓе го доживеале. По повеќе од сто дена на интензивна нега, нашето девојче конечно е дома“, напиша актерката, додавајќи дека патувањето на секое семејство е единствено и бара некаква надеж. Нивното патување им помогна да разберат колку е бесценет и совршен секој момент. Во оваа прилика, актерката со индиско потекло се заблагодари на медицинскиот персонал и заклучи: „Следното поглавје започнува сега. Нашето новороденче навистина не е од муви. Ајде да одиме, ММ! Мама и тато те сакаат неизмерно“.

„Драга, ти ме инспирираш“
Парот уште повеќе го поврза искуството, што се гледа и од пораките кои си ги размениле под објавата. „Нема никој со кого повеќе би сакал да го доживеам ова отколку со тебе. Ти благодарам што ме направи мајка. Ник, те сакам“, напиша Пријанка, а музичарот додаде: „Душо, ти ме инспирираш. На вашата кожа е испишана нова улога. Благодарен сум што сум на ова патување со вас. Вие сте веќе неверојатна мајка. Те сакам.”

Двојката ја вети својата вечна верност во 2018 година на екстравагантна тридневна свадбена прослава во Индија. Сепак, оттогаш актерката и музичар изрази желба да стане родител во бројни интервјуа. Желбата им се исполни, а ние им посакуваме уште многу прекрасни моменти со малата Малта Мари.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО