20.9 C
Ohrid
Tuesday, May 17, 2022

Екстремната „Мет Гала диета“ Ким Кардашијан ја налути актерката од Ривердејл

НАЈЧИТАНО

Ким Кардашијан го носеше иконскиот 60-годишен фустан на Мерлин Монро на овогодинешната Мет Гала. Повеќе внимание од фустанот привлече изјавата на Кима дека за три недели ослабела седум килограми за да влезе во фустанот. „Мет гала диетата“ предизвика доста бес на социјалните мрежи, а ја налути и актерката Лили Рајнхарт.

На овогодинешната Мет Гала ѕвездите, како и секоја година досега, ги покажаа најубавите, најскапите или најбизарните комбинации. Темата на овогодинешниот Мет Гејл – Антологија на американската мода – беше сфатена доста сериозно од Ким Кардашијан. Ѕвездата на реалното шоу го носеше иконскиот фустан на Мерлин Монро во кој Монро пееше во 1962 година за американскиот претседател Џон Ф.

Сепак, Кардашијан му се довери на магазинот „Вог“ дека фустанот ѝ бил премал на почетокот. „Кога мојот фустан не беше исправен, за малку ќе заплачев бидејќи фустанот воопшто не може да се редизајнира“, рече таа. Сепак, за да може да облече проѕирен фустан, Кардашијан решила да ослабе. Таа за „Вог“ изјави дека никогаш не гладувала, туку дека ги исклучувала сите шеќери и јаглехидрати од исхраната и три недели јадела само зеленчук и протеини. Таа изгубила седум килограми за три недели.

Екстремната диета наиде на многу негодувања на социјалните мрежи, а 25-годишната актерка Лили Рајнхарт, голема поборник за позитивен однос кон телото, го напиша своето мислење на својот Инстаграм, пишува Just Jared. Главната актерка од серијата Ривердејл во вторникот на својот Инстаграм профил јасно стави до знаење што мисли за диетата Кардашијан.„Да кажете на црвениот тепих колку сте гладни затоа што не сте јаделе јаглехидрати еден месец… Сето ова за да се облечете? Тоа е толку погрешно, толку многу погрешно на стотици нивоа“, напиша таа во една приказна на Инстаграм. „Отворено да признаете дека гладувате кога знаете дека милиони млади момчиња и девојки се инспирирани од вас и го слушаат секој ваш збор – таквото незнаење е неописливо одвратно“, додаде таа.

Рајнхарт во овој момент не е завршен. Таа им порача на своите фанови да „престанат да ги поддржуваат овие глупави, штетни ѕвезди чии перцепции се вртат околу нивните тела“ и дека „не сум лута личност, но се колнам дека токсичноста на оваа индустрија понекогаш навистина влијае на мене“.

Рајнхарт присуствуваше на Мет Гејл во 2018, 2019 и 2021 година, но не оваа година, пишува Just Jared. Ким Кардашијан не одговори на нејзините изјави.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО