7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Експлозиите предизвикаа големи пожари

НАЈЧИТАНО

Серија експлозии утрово предизвикаа бројни пожари на различни места во украинскиот град Одеса, изјавија локалните жители.

Експлозиите предизвикаа најмалку три големи пожари во индустрискиот дел во стратешкото пристаниште во Црно Море.

Сè уште нема официјални информации за тоа што се случува во градот.

Портпаролот на регионалната администрација Сергеј Братчук изјави дека утрово е погоден еден од „критичните инфраструктурни објекти“ во Одеса.

– Се надевама дека нема жртви, посочи Братчук.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО