4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Експерт за говорот на телото на принцот Хари

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Посетата на принцот Хари и Меган Маркл на Холандија се уште одекнува во светските медиуми.

Таму присуствуваа на отворањето на игрите Invictus, беа големи гости на отворањето на игрите за ранети, повредени и болни бранители. Камерите и камерите ги следеа на секој чекор, бидејќи овој пат, за прв пат од 2020 година, кога се повлекоа од кралските должности, за прв пат се појавија на јавен настан во Европа.

Така тие ги снимија на отворањето на игрите, каде најголемо внимание привлече внимателниот израз на лицето на принцот Хари додека Меган Маркл се смешкаше. Нивното однесување за Дејли Меил го анализирала експертот за говор на телото Џуди Џејмс. Според споменатиот портал, според нејзиното мислење, Меган се однесувала совршено беспрекорно, додека нејзиниот сопруг се борел со емоциите. Паралелно, беше снимен документарен серијал со наслов Heart Of Invictus.

Меган Маркл и принцот ХариФото: Profimedia
„Како што знае секоја ѕвезда од реалното шоу, невозможно е да не бидете свесни за вашите одговори и говор на телото додека ве следи камерата и да не свесно или потсвесно да ја засилувате драмата додека анализирате како ќе изгледа секоја сцена во финалето. производство.. Емоциите треба да бидат видливи и јасно преводливи додека снимате. Меган изгледа совршено кога станува збор за говорот на телото: таа ја изразува соодветната возбуда и ентузијазам “, објасни експертот.

Таа додаде дека може да ја види Меган како гестикулира за да ја покаже својата гордост на настанот. Во еден момент таа го погледна Хари и мавташе со рацете како да се обидува да го убеди да го стори истото, но неговите одговори беа многу помирни. Така, тој треба да укаже дека неговите емоции се измешани. Пред да заминат за Холандија, тие ја посетија кралицата Елизабета. „Тој пристигна со голема самодоверба, но се чини дека беше погоден од неговите емоции. Се однесуваше вознемирено, изгледаше како да ги задржува солзите “, додаде Џуди Џејмс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img