25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Ед Ширан стана татко по втор пат

НАЈЧИТАНО

Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат.

Според Нова.рс, Ширан решил веднаш да го открие полот на бебето, па на Инстаграм напишал дека се работи за девојче.

Тој објави фотографија од детски чорапи.

„Сакам да ве информирам сите дека добивме уште едно прекрасно девојче. Двајцата сме толку вљубени во неа и сме надвор од себе што сега сме четиричлено семејство“, напиша музичарот под фотографијата.

Ед и неговата сопруга Чери ја добија својата прва ќерка во 2020 година. Тие се заедно од 2015 година, а се венчаа четири години подоцна.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО