8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Едно лице загина, а околу 40 се повредени при судир на два воза во близина на Минхен, Германија.

НАЈЧИТАНО

Едно лице загина, а околу 40 се повредени при судир на два воза во близина на Минхен, Германија.

Според локалните медиуми, дел од повредените се со тешки телесни повреди, додека возачот е заробен на местото на несреќата.

 

Несреќата се случила во 16:40 часот по локално време откако два воза „S-ban“ се судрија во близина на Шафтларн во близина на Минхен. Едниот се движел кон Минхен, а другиот кон Волфрацхаузен во Баварија.

 

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО