3.3 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Едноставен трик со кој вашите садови повторно ќе блескаат

НАЈЧИТАНО

Ако и вие често се разочарувате од садовите кои не се беспрекорно чисти и сјајни откако ќе ги измиете во машина за перење, можеби треба да го испробате следниот совет.

Едноставен трик кој собра милиони прегледи на популарната социјална мрежа TikTok вели дека само треба да ја стуткате алуминиумската фолија во мала „топка“ и потоа да ја ставите во машина за миење садови пред да ја вклучите како и обично, пишува Mirror.

Иако фолијата може да се стави било каде во машината за перење, корисничката која го споделила овој трик ја ставила до нејзините стакларија. На крајот, резултатите беа импресивни – чашите и сребрените садови беа блескаво чисти.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО