16.1 C
Ohrid
Saturday, August 13, 2022

Едноставен трик за чистење на мрсна рерна

НАЈЧИТАНО

Дали рерната извалкана со изгорена храна и маснотии навистина може да се исчисти без производи што содржат хемикалии?

Една жена на TikTok сподели трик кој многумина веќе го следат и кој има повеќе од десет милиони прегледи.

Во своето видео, жената става исечени лимони и вода во сад, а потоа го става садот во рерна и го загрева на 200°C. Иако не прецизира колку време треба да се „пече“ водата и лимонот, некој во коментар напишал помеѓу 20 и 30 минути, по што намокрил крпа во садот со водата и лимонот и со неа ја брише рерната.

На крајот од видеото, жената покажа како изгледа искористената крпа по чистењето, а нечистотијата е доказ дека советот очигледно функционира, пренесува Вечерњи.хр.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО