4.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Едноставен рецепт за успех во кариерата: Вил Смит беше сурово исмејуван од Еди Марфи

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Во својот говор на Златните глобуси, Еди Марфи се пошегува на сметка на Вил Смит и неговиот неславен момент од минатогодишните Оскари. На легендарниот комичар му беше врачена наградата за животно дело Сесил Б. Демил на 80-тото доделување на наградите Златен глобус.

При примањето на наградата, Марфи одржа говор во кој го исмева својот колега Вил Смит за неславниот шамар на минатогодишното доделување на Оскарите.

Марфи ги сподели своите едноставни совети за долготрајна кариера, пишува Showbuzz.

„Платете ги даноците, внимавајте на вашата работа и не го земајте името на сопругата на Вил Смит во устата“, рече Марфи од сцената и ги насмеа сите, а неговиот говор стана хит на социјалните мрежи. мрежи.

Да потсетиме, за време на минатогодишното доделување на Оскарите, Смит се качи на сцената и го удри водителот на церемонијата Крис Рок, по лицето, откако комичарот се пошегува на сметка на неговата сопруга Џејда Пинкет Смит. Неполн час подоцна, Смит доби Оскар за најдобар актер за улогата во „Кралот Ричард“.

Академијата за филмски уметности и науки, која брои 9.900 членови, ги осуди постапките на Смит веднаш по доделувањето, а му беше забрането да присуствува на Оскарите на 10 години.

Неколку месеци по скандалот, Смит јавно му се извини на Рок во видеото кое го објави на Инстаграм.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Еве до кога е рокот да се сменат табличките на возилата со ознаката „МК“

Од министерството за внатрешни работи преку соопштение ги информираа граѓаните и правните субјекти, односно сопствениците на возила, на обврската дека заклучно со 12.02.2024 мора...

(ЕКСКЛУЗИВНО) Држи ли ЈО Охрид во Притвор невино лице за да се задоволи б’лгарската мегаломанија???

Христијан Пендик(ов), лице за еднократна употреба во б’лгарската мегаломанија, стана една од најозборуваните личности која служи за поткусурување на големобугарските аспирации кон Македонија. Но, што...

Покојниот крал на попот ќе го игра неговиот внук Џафар Џексон

Американскиот режисер Антоан Фуква го пронајде главниот актер за неговиот планиран филм за животот на поп ѕвездата Мајкл Џексон. Главната улога во филмот Мајкл...
spot_img
spot_img
spot_img