16.2 C
Ohrid
Friday, August 12, 2022

Еди Рама- Mожни се рестрикции на електрична енергија

НАЈЧИТАНО

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека можни се рестрикции на електрична енергија, бидејќи Албанија не успеала да добие доволно струја.Рама рече дека Владата подготвила план за вонредна заштеда на електрична енергија, кој предвидува намалувања во случај на потреба, пренесува весникот „Албанска пошта“.

„Го направивме овој план во случај на итни или вонредни ситуации. Луѓето да почнат да штедат“, рече Рама по разговорот со градоначалниците на Поградец

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО