8.3 C
Ohrid
Wednesday, December 7, 2022

Егоров бронзен на Медитеранските игри

НАЈЧИТАНО

Македонскиот борач Владимир Егоров го освои бронзениот медал на Медитеранските игри во Алжир. Тој вечерва во репасажот го победи Абделхак Кербаче со 7:2.

Егоров поведе со 1:0, домашниот борач направи пресврт и дојде во водство со 2:1, а потоа следуваа шест врзани победи за македонскиот борач за конечни 7:2.

Македонското борење вечерва ќе освои уште еден медал, а дали ќе биде златен или сребрен зависи од исходот на борбата на Магомедгаџи Нуров со Фејзулах Актурк од Турција.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО