16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Евросонг објави нова, акустична верзија на песната на Констракта

НАЈЧИТАНО

Евросонг објави нова, акустична верзија на песната на Констракта Евросонг на својот официјален YouTube канал објави нова, акустична верзија на песната „In Corpore Sano“ на нашата претставничка Ана Ѓуриќ Констракт.

Како што е наведено, таа е направена за серијата „Eurosong house party“ со која сакаат на публиката да им ги претстават претставниците на претстојниот натпревар во Торино. Ако се суди според коментарите под видеото, Констракта стекна обожаватели ширум Европа, кои и предвидуваат добар резултат.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО