18.1 C
Ohrid
Wednesday, May 25, 2022

Евровизиска забава за испраќање на македонската делегација и евровизиската претставничка Андреа во Торино, ќе се одржи вечер во Нано Бар во Дебар Маало

НАЈЧИТАНО

Евровизиска забава за испраќање на македонската делегација и евровизиската претставничка Андреа во Торино, ќе се одржи вечер во Нано Бар во Дебар Маало, во организација на евровизискиот фан клуб ОГАЕ Македонија.

На забавата во пресрет на евровизискиот натпревар, посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните на досегашните македонски претставници.

Влезот за сите евровизиски фанови е бесплатен.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО