5.9 C
Ohrid
Thursday, February 2, 2023

Еве кои се децата на Тома Здравковиќ и како изгледаат денес, тие имаат различни сеќавања за својот татко

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Тома Здравковиќ имаше бурен љубовен живот, а љубовта кон жените роди две деца кои денес вешто се кријат од јавноста.

Олга и Тома се венчаа во 1963 година, но бракот не траеше долго. Жаклина се сеќава на Том по траги, а сеќавањата за нејзиниот татко, со кој живеела извесно време, се повеќе поврзани со Србија, пишува Блиц.

„Поживеав краток период од мојот живот со него и кога умре, бев многу, многу тажен. Живеете со фактот дека тој е дел од вас, дека постои во мене, во мојот брат, во песните, во другите луѓе на кои им подари убави спомени“, изјави Жаклина еднаш.
Таа денес живее во Холандија и е мајка на две момчиња, а јавноста речиси никогаш не ја видела.

Второто дете на Том му се роди во бракот со четвртата сопруга Гордана Здравковиќ. Синот Александар е роден откако неговите родители се запознале во Канада, а тој се уште живее таму, поточно во Торонто.

„Кога ќе дознаат чиј син сум, прво ме прашуваат како сум пораснала со него. Порано се претставував како Александар Саша, за да го избегнам товарот на презимето Здравковиќ. Бев премногу млад кога умре, дури подоцна сфатив колку значеше за музиката и за другите луѓе и што остави зад себе. Дури кога имав 16, 17 години, кога почнав да се заљубувам, почнав да ги разбирам неговите песни. Наместо да одам во парк, јас одев со него во казино. Видов многу работи на многу млада возраст. Не ни знаев што се случува околу мене“, рече тој еднаш.

Фотографиите на Александар и Жаклина можете да ги погледнете :

Žaklina Zdravković, ćerka Tome Zdravkovića

Покрај Олга и Гордана, Тома беше многу вљубен и во покојната Силвана Арменулиќ со која никогаш не успеа да има ништо повеќе.Aleksandar Zdravković

Тој ја запознал својата трета сопруга Нада Том во Будва во 1972 година. Брзо се венчаа, а исто толку брзо пукна и љубовта.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Тепачка меѓу власта и опозицијата во Српското Собрание, Вучиќ мртов ладен ги гледаше

Тотален хаос во српското Собрание следеше во попладневниот дел од расправата, кога пратениците од опозицијата, пред сѐ Двери и Заветник, се упатија кон претседателот...

Што го испишмани Бесими да го поништи покачувањето од 30 отсто?

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во...

РАБОТНА ПОСЕТА НА ХРВАТСКАТА АМБАСАДОРКА НА ОПШТИНА ОХРИД

Денес во работна посета на Општина Охрид, престојуваше амбасадорката на Република Хрватска во Македонија, Н.Е. Нивес Тигањ. Во разговор со градоначалникот Пецаков, беа разгледани...
spot_img
spot_img
spot_img