Евертон ја одби понудата од Саудиска Арабија за Беговиќ

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Еветон е во голема резултатска криза и моментално е претпоследен во Премиер лигата.

И покрај лошите изданија во дефанзивниот дел на тимот, тренерот Френк Лампард не му дава шанса на Асмир Беговиќ во првенството. Бх. интернационалецот оваа сезона успеа да забележи само три настапи за клубот од Ливерпул во сите натпреварувања.

Англискиот медиум Sky Sports пренесува дека Евертон ја одбил понудата на Ал Наср за Беговиќ. Клубот од Саудиска Арабија сака да го доведе на позајмица и се претпоставува дека многу брзо ќе следи нова понуда.

Договорот на Беговиќ за англискиот тим е обврзувачки за уште шест месеци.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Гори меѓу Миладиновци и ОКТА

Центарот за управување со кризи информира дека вечерва во 19:05 часот на бројот 112 бил пријавен пожар помеѓу селото Миладиновци и рафинирија ОКТА во...

Ковачевски: Очекувам Бугарија да ги пронајде вандалите

Премиерот Димитар Ковачевски најостро го осудува вандалскиот чин, на каменување на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград. Тој преку својот Фејсбук профил, порача...

ВМРО-ДПМНЕ го осуди демолирањето на македонскиот клуб

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград.„Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, но и на...

Moda

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...

Како да купите нова облека, така што всушност ќе ја носите и нема да седи само во плакарот

Словенците никогаш не носат речиси третина од облеката што ја купуваме. Проверивме како да купиме нова облека, така што всушност ќе ја носиме и...

Уште една ќерка на познати родители е нова ѕвезда на модното небо

Изгледа како вчера – целата светска јавност зборуваше за необичниот избор на името на Гвинет Палтроу и Крис Мартин за нивното новороденче, Епл. Но, тоа...
spot_img
spot_img
spot_img