9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

Евакуација на учениците во Белград

НАЈЧИТАНО

Во 214 училишта во Белград има дојави за поставени бомби. Дојавите пристигнале на емајл адреси на 148 основни и 66 средни училишта, соопшти Министерството за образование.
Според претходно утврдената процедура, објектите се евакуирани, а учениците ќе може да се вратат во училишните клупи, штом се утврди дека тоа е безбедно.

Екипи на Министерството за внатрешни работи се на терен и ги прегледуваат објектите, се додава во соопштението.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО