2.1 C
Ohrid
Monday, November 28, 2022

Дуа Липа: Дали на повидок е нова романса?

НАЈЧИТАНО

Британската поп-дива со косовско потекло, Дуа Липа, во последните денови повторно стана тема на разговор, бидејќи на улиците на Њујорк беше забележана во друштво на ТВ водителот Тревор Ноа.

27-годишната пејачка и 11-годишната комичарка, која доаѓа од Јужна Африка, била забележана за време на „интимен оброк“ во ресторан во Јамајка во областа Ист Вилиџ, како што објавија таблоидите на островот и поткрепени со фотографии. .

„Дискретно ја седнаа од сите други во ресторанот. Очигледно беше дека многу му се допаѓаш, цело време седеше многу блиску“, изјави очевидец.

Наводната двојка потоа заедно ја напуштиле гостилницата и попат разменувале пријатност, а британските папараци будно ја следеле.

Дуа Липа последен пат беше во долга врска со помладиот брат на Џиџи и Бела Хадид, како и со моделот Анвар Хадид (23) со кој раскина минатиот декември.

„Дуа и Анвар, зошто направивте пауза од нивната врска и поминувавте време разделени? „Размислува како да продолжи“, рекол тогаш извор, а очигледно ниту една од ѕвездите не одлучила да ја продолжи својата романса.

Тревор Ноа, кој штотуку се прости од водителката на сатиричната емисија The Daily Show, во мај оваа година раскина со својот цимер, ТВ водителот Минко Кели (42), со кој беа заедно неполни две години.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО