8.5 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022

Дуа Липа го слави роденденот во најминијатурниот градник на светот

НАЈЧИТАНО

Поп-пејачката и една од најбараните изведувачи на денешницата, Дуа Липа, го слави својот 27 роденден.

По тој повод, пејачката ја искористи приликата на својот инстаграм-профил да објави неколку фотографии кои претставуваат вовед во славеничката атмосфера. Како што може да се види од фотографиите, иако Дуа Липа денеска го слави својот 27-ми роденден, пејачката го искористи последниот викенд за да ја подготви својата голема прослава, која вклучува и неколку фотографии на Инстаграм.

„Славеничка недела“, напишала таа покрај неколку фотографии што ги објави на социјалната мрежа. Топ, односно градник, кој едвај ги покрива нејзините гради, бело здолниште и гломазни високи потпетици е нејзиниот стајлинг за нејзиниот посебен ден.

Ниту нејзините бројни следбеници не останаа рамнодушни на фотографиите, па ѝ посакаа среќен роденден преку Инстаграм.

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО