16 C
Ohrid
Tuesday, May 24, 2022

Дру Баримор маѓепса во пролетен фустан

НАЈЧИТАНО

Холивудската актерка Дру Баримор во својата гардероба има интересни фустани кои ниту еден моден ентузијаст не би ги бранел.

Американската актерка Дру Баримор е вистински моден ентузијаст која сака да си игра со модата и трендовите, но е повеќе од успешна во комбинациите и е вистинска инспирација за многу жени.

Неодамна таа отиде на еден од вечерните настани во прекрасен зелен фустан со дезен од ситни цветови и уште еднаш ја воодушеви јавноста.

Дру Баримор Фото: Profimedia
Актерката го надогради фустанот со пристоен накит, кој одлично се „вклопи“ во имиџот, а носеше и часовник кој потсетуваше на старите добри времиња, а во исто време изгледаше модерно.

Со оваа модна комбинација Дру го оживеа својот омилен хипи стил кој исто така многу и прилега.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО