5.9 C
Ohrid
Wednesday, February 1, 2023

Драма во Тајланд: Се запали цистерна со нафта, едно лице загина, неколку се водат за исчезнати

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Најмалку едно лице загина во пожар на цистерна во Тајланд, а неколку лица се сметаат за исчезнати, јавува Ројтерс повикувајќи се на локални власти.

Пожар избувна на танкер со нафта во тајландската провинција Самут Сонгхрам во вторникот наутро.

Снимките од социјалните мрежи покажаа густ црн облак чад кој извира од танкерот за нафта „Smooth Sea 22“, стациониран југозападно од главниот град Бангкок, како и помали бродови кои заедно со силите од брегот се обидуваа да го изгаснат пожарот. , пренесува Ројтерс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Газдата на Фејсбук е на 21 место со „само“ 55 милијарди долари

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“,...

Грција ја потврди смртта на воениот пилот чиј авион се урнал во морето

Грција ја потврди смртта на триесет и едногодишниот пилот Ефстатиос Цитлакидис, чиј борбен авион Ф-4 Фантом во понеделникот се урна во Јонското Море. Телото на...

Во Холандија е потврдено кравјото лудило

Холандските власти потврдија дека кравата што умрела на фарма во таа земја имала таканаречена кравјо луда, ретка невродегенеративна болест кај говедата која може да...
spot_img
spot_img
spot_img