25.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Драган Илиевски е нов в.д. директор на Зоолошката градина Скопје

НАЈЧИТАНО

Драган Илиевски е нов в.д. директор на Зоолошката градина Скопје. Илиевски има повеќе од 20 години работно искуство на раководни позиции во приватниот сектор, информира Град Скопје.

Тој е дипломиран машински инженер, а има завршено магистерски студии по економија.

Илиевски доаѓа на позицијата по разрешувањето на претходниот в.д. директор Кристијан Стаменов, откако  јабеше вознемирена дека во ЗОО  биле убиени 10 коњи за месото од нив да се користи како храна за животните.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО