9.9 C
Ohrid
Thursday, December 8, 2022

До сабота ќе преовладува претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури

НАЈЧИТАНО

До сабота ќе преовладува претежно стабилно време со постепен пораст на дневните температури. Во недела и понеделник во попладневните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во северозападните и североисточните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. УВ индексот ќе биде 8. Утринските температури ќе се движат од 10 до 20 степени, а дневните од 27 до 37 степени. Во Скопје утринската температура до 17 степени, а дневната до 34 степени, информираат од УХМР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО