21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Доњецк ги осуди Британците и Мароканецот

НАЈЧИТАНО

Суд во самопрогласената Народна Република Доњецк денеска осуди на смрт двајца Британци и еден Мароканец кои се бореле на страната на Украина.

Судот ги прогласи за виновни Ејден Ајслин, Шон Пинер и Саудун Брахим, кои претходно беа заробени во источна Украина.

Тие беа осудени за дејствување со цел насилна промена на власта и тероризам.

Имаат рок од еден месец да поднесат жалба.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО