17.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Дојава за бомба во Градското собрание и четири општини во Србија

НАЈЧИТАНО

Собранието на град Белград и зградите на четири белградски општини добија дојава за поставените бомби, напиша на Фејсбук заменик градоначалникот Горан Весиќ. Тој додаде дека објектите се евакуираат, по што ќе следи контрадиверзантска увид.

„Градот Белград доби анонимна електронска пошта во која се наведува дека непознати сторители поставиле бомби во градското собрание на Белград и во општините Земун, Нов Белград, Чукарица и Палилула“, изјави заменик градоначалникот Горан Весиќ.

Тој додаде дека полицијата ги блокирала сите згради, а во тек е евакуација на вработените, по што ќе следи контрадивизија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО