23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Доцнат германските тенкови за Украина

НАЈЧИТАНО

Германија никогаш не го објави точниот датум кога ќе испорача оружје на Украина, изјави денеска портпаролот на германската влада, реагирајќи на наводите за доцнење.

– Јасно е дека сè што најавивме и решивме да го испорачаме, сакаме да го испорачаме што е можно поскоро – додаде тој.

Германија сè уште не добила барање од Шпанија за испорака на тенкови Леопард, кои Мадрид сака да ги испорача на Украина, додаде портпаролот.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО