20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022

Домашна мешавина од само 3 состојки ги чисти дишните патишта

НАЈЧИТАНО

Нутриционистката Верица Тодоровиќ открила рецепт од три состојки од кои се прави домашна смеса која ги чисти дишните патишта. За да ја направите оваа мешавина потребни ви се рен, ѓумбир и мед, три состојки за кои не се знае која е од која поздрава!

250-300 милилитри мед
половина шолја рендан рен
половина шолја рендан ѓумбир

Повеќе за ова и како да го направите, прочитајте на порталот „Арт кујна“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО