Долгоочекуваната серија пристигна на Нетфликс

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Ако сте љубител на „Тоа шоу од 70-тите“, ќе бидете воодушевени кога ќе слушнете дека денес пристигна продолжение на Нетфликс. Во „Тоа ’90 шоу (Ох, оваа деведесетта), актерите кои играа во оригиналната верзија пред 25 години, исто така, ќе ги репризираат своите улоги.

Тоа ’90 шоу, продолжението на култната серија од почетокот на милениумот That’70 Show, пристигна на Нетфликс во четвртокот. Приказната ја следи ќерката на Ерик и Дона од оригиналната серија која ги посетува нивните баба и дедо Ред и Кити Форман.

„Тоа е 1995 година и Леја Форман, ќерката на Ерик и Дона, ги посетува своите баба и дедо во Висконсин на лето и се поврзува со новата генерација на млади од Поинт Плејс под будното око на Кити и Ред. „Сексот, дрогата и рокенролот никогаш не умираат, тие само се пресоблекуваат“, се вели во официјалниот синопсис на серијата.

Реда и Кити Форман се репортретирани од Куртвуд Смит и Дебра Џо Руп во сите десет епизоди од серијата. Тинејџерската екипа е секако нова, во главната улога на Леја можеме да ја видиме 15-годишната Кали Хаверда, а во неколку епизоди ќе се појават и старите познаници од „Тоа ’70 шоу“: Дона (Лора Препон) и Фез ( Вилмер Валдерама) ќе гостува во три епизоди, а Ерик (Тофер Грејс), Џеки (Мила Кунис) и Келсо (Ештон Качер) во една.

Продуцентите се надеваат дека во иднина во серијата ќе гостуваат и други познати лица од That ’70 Show, пишува Yahoo!Entertaintment.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Османи повикува да се вратиме на позитивниот дијалог

„Време е да ставиме црта на пинг-понг дискусијата со Бугарија“, одговори денеска Бујар Османи на новинарско прашање дали македонското МНР ќе испрати протестна нота...

Јован Тозиевски ,Градоначалник на Општина Ресен-Искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и...

Изразувам искрено жалење од мое лично име и од името на граѓаните на Општина Ресен за катастрофалниот земјотрес кој и се случи на нашата...

Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img