24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Договорено е враќање на Ромелу Лукаку во италијанскиот вицешампион Интер

НАЈЧИТАНО

Договорено е враќање на Ромелу Лукаку во италијанскиот вицешампион Интер, јавуваат денеска британските медиуми.

Според истите извори Челси и Интер постигнале договор Лукаку следната сезона да настапува за калчолигашот како позајмен фудбалер, за што премиерлигашот ќе добие обесштетување од осум милиони евра.

Во Челси првично бараа повеќе пари за Лукаку, но, во истовреме, сакаа и да се „ослободат“ од белгискиот репрезентативец, кој е при врвот на нивниот платен список.

Лукаку минатото лето, откако ја освои шампионската титула со Интер, премина во Челзи во трансфер вреден 113 милиони евра, но имаше бледа сезона во лондонскиот клуб, постигнувајќи само осум голови во Премиер лигата.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО