4.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Дибала на чекор до договор со Интер

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Откако Јувентус одлучи да не ја продолжи соработката со Пауло Дибала, аргентинскиот фудбалски репрезентативец пронајде нов клуб во Италија и само формалност го дели од потпишување договор со Интер, јавија денеска италијанските медиуми.

Според истите извори, Дибала и Интер ги прецизирале сите детали околу идната соработка и за кратко време ќе ја официјализираат со договор.

Дибала, за кого интерес изразија и англиски и германски клубови, како и калчолигашот Рома, треба да потпише договор со Интер до лето 2026 година.

Аргентинскиот репрезентативец во Интер ќе заработува шест милиони евра по сезона.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Банките имаат долги списоци на одземен имот за продажба

Имоти на компании во стечај, производни погони, хотели, ресторани, машини опрема, станови, куќи, како и удели на поединци во компании, па се до кранови, маски и...

Ѝ испратил лажна банкарска сметка за уплата

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Т.С.(21) од Велика Британија, правно лице од Велика Британија и A.A.A.(44) од Велика Британија, поради постоење основи на...

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...
spot_img
spot_img
spot_img