Детали од автобиографијата на принцот Хари

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Принцот Хари ги обвини Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон дека го охрабриле да се појавиле во нацистичка униформа на маскенбал во 2005 година, кога имал само 20 години.

Војводата од Сасекс во своите мемоари тврди дека се двоумел меѓу нацистичките и пилотските униформи за настанот, кој бил на тема „Домородец и колонија“. Побарал брат му Вилијам и снаата Кејт да му помогнат да одлучи што е посоодветно за темата.

„Им заѕвонив на Вили и Кејт и ги прашав што мислат. Ми рекоа да облечам нацистичка униформа. Двајцата урлаа од смеа“, напишал Хари во мемоариоте.

Нацистичката униформа предизвика огромен скандал во 2005 година, кога Хари имаше 20 години. Приказната за „нацистичкиот принц“ го обиколи светот.

Сепак, како што пишува „Дејли мејл“, Хари на настанот пристигнал со Вилијам, кој наводно носел трико леотард на маскенбалот. Еден од гостите потврдил за спомнатиот весник дека костимите биле шега, но многу непримерна шега и дека Хари поминал многу полошо, бидејќи никој не го фотографирал скандалозниот костум на Вилијам.

Хари се извини по објавувањето на фотографијата.

„Жал ми е ако навредив некого. Ова беше погрешен избор на костумот. Се извинувам“, рекол тогаш принцот Хари.

Во средата навечер, „Гардијан“ објави дека во своите мемоари принцот Хари опишал и физичка пресметка со својот брат поради неговата сопруга Меган Маркл.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Основачот на Вагнер се јави од Сухој и го повика Зеленски на воздушен дуел

Основачот на руската платеничка група Вагнер, Евгениј Пригожин, во понеделникот објави видео од себе во пилотската кабина на воен авион, предизвикувајќи го украинскиот претседател...

Граѓаните на Швајцарија излегуваат на референдум

Граѓаните на Швајцарија на референдум ќе одлучат дали сакаат да го задржат плаќањето во готово, објави во понеделникот здружението, откривајќи дека собрало доволно потписи...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Македонија се мобилизира да им помогне на настраданите во силниот катастрофален земјотрес од што ги погоди Турција и Сирија и предизвика големи материјални штети,...

Moda

Екстравагантни изгледи на познатите од црвениот тепих на Греми наградите

Црвениот тепих на синоќешното 65. Греми награди секако не разочара. Најголемите музички имиња секогаш присуствуваат на најзвучната музичка вечер, а ни овогодинешната награда не...

Неочекуван тренд на хеланки оваа зима кои можете да ги носите во секое време и секаде

Да, хеланките со винил и кожен ефект се враќаат! На полето на хеланки, минатата година видовме (речиси) сè: особено хеланките со селотејп кај нозете повторно...

Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето. Широки сиви фармерки - тренд кој им ласка на сите типови на...
spot_img
spot_img
spot_img