1.4 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Депај се согласи на договор со Атлетико

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Напаѓачот на Барселона, Мемфис Депај, постигна договор со Атлетико Мадрид.

Како што објави „Мундо Депортиво”, холандскиот напаѓач веќе се договорил за соработка со мадридскиот клуб до 2025 година.

Исто така, се известува дека играчот од средниот ред Јаник Караско може да замине во Барселона во замена за Депај.

Холанѓанецот за каталонскиот клуб настапува од летото 2021 година. Неговиот актуелен договор со Каталонците е до јуни 2023 година. Претходно играше за Олимпик Лион, Манчестер јунајтед и ПСВ.

Оваа сезона 28-годишниот Депај одигра четири натпревари за Барселона во сите натпреварувања и постигна еден гол.

Според „Трансфермаркт”, фудбалерот вреди 20 милиони евра.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...

Ковачевски упати честитки за празникот Свети Сава

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски вечерва имаше обраќање на свечената академија, која се одржа по повод одбележувањето на Св. Сава...

Зборовите на европратеник одекнаа во медиумите

Според сознанијата на Н1, европарламентарците им кажале на своите колеги во српскиот парламент што може да се случи доколку Србија не биде конструктивна во...
spot_img
spot_img
spot_img