2.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023

Денис Јанкуловски, познат како Космонаутко и Ленче Здравкин ќе ја добијат наградата „Мето Јовановски“

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Државната награда Мето Јовановски“ за 2022 годин за највисоко признание за долгогодишни остварувања во областа на промоцијата, заштитата и унапредувањето на човековите права им се доделува на Денис Јанкуловски, познат како Космонаутко и на Ленче Здравкин.

Наградата ќе им биде врачена на добитниците на 10 декември 2022 година (сабота), во 1часот, во Собранието на Република Северна Македонија.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

(Видео) Дали некогаш сте виделе ваква несреќа во теретана? Сите се собраа околу неа и ја следеа акцијата за спасување

Косата на девојчето се заплетка во апаратот додека вежбала, а спасувачката акција траела десет минути. На социјалните мрежи кружи видео од чудна несреќа снимена во...

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено дека...

Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него

Рускиот претседател Владимир Путин е отворен за контакти со германскиот канцелар Олаф Шолц, иако нема закажано телефонски разговор со него, изјави денеска портпаролот на...
spot_img
spot_img
spot_img