7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022

Денес дожд, од утре времето ќе се стабилизира и температурите ќе растат

НАЈЧИТАНО

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни (10 до 20 л/м2). Локално врнежите ќе бидат поројни проследени со грмежи и со услови за појава на град. Ќе дува умерен до засилен северен ветер и температурата значително ќе опадне.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 19 степени, а дневните од 18 до 24 степени.

Во Скопје и околината, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната до 19 степени.
Од недела следува период на претежно стабилно време со постепен пораст на температурата.

Денеска е сабота, 9 јули 2022 година, 185-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 180 дена.

Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 6 минути, а ќе зајде во 20 часот и 11 минути.

Денов трае 15 часа и 5 минути. Месечината, која е во фаза на прва четвртина, ќе изгрее во 15 часот и 34 минути, а ќе зајде во 1 часот и 5 минути.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО