25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Деми Мур испрати емотивна порака до Брус Вилис

НАЈЧИТАНО

Холивудската легенда Брус Вилис на 19 март го прослави својот 67 роденден. Сознанието дека славниот актер боледува од рана форма на деменција неодамна го шокираше и загрижи светот, но – тој не очајува.

Вилис работи со полна пареа, а ја има најважната поддршка, прекрасно и големо семејство, кое се труди да му го разубави светот и секој ден.

Покрај Ема Хеминг, со која е во брак од 2009 година и нивните деца Мејбел и Евелин, тука е и поранешната сопруга. Слободно можеме да кажеме и најдобра пријателка – актерката Деми Мур, со која во бракот доби три ќерки Румер, Талула и Скаут.

Тие заедно слават Нова година, родендени, „Денот на благодарноста“, секој Божиќ. А, во оваа прилика Деми подготвила нешто посебно за својот поранешен сопруг.

По повод 67-от роденден на Брус, Деми споделила нивна заедничка фотографија и испратила прекрасна порака.

„Среќен роденден, Брус! Благодарна сум на ова наше „мешано“ семејство“, напиша Деми на Инстаграм и остави „срце“ покрај фотографијата од кујната.

 

ФОТО: Инстаграм

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО