2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022

Деми Ловато: Не можам повеќе да се гледам на екранот

НАЈЧИТАНО

Во едно неодамнешно интервју, Деми Ловато изјави дека жали што снима документарни филмови за нејзиниот живот и дека посакува да почека уште малку за да ја открие својата приватност пред камерите.

Сега 30-годишната пејачка, која користи родово неутрални заменки од минатата пролет и не се дефинира дека припаѓа на едниот или на другиот пол, изјави за Алтернативна прес: „Навистина не можам да се гледам на екранот. повеќе, мислам дека и другите луѓе го чувствуваат истото – ако тоа не е така, тие можат да ги гледаат моите музички спотови“.

Во последната деценија беа објавени три документарни филмови за Деми Ловато, кои се фокусираа и на нејзината борба со зависноста и на влијанието на овие проблеми врз нејзината кариера.

Популарната Деми се прослави на нежни 10 години, а нејзината животна приказна како што за жал сме навикнати со детски ѕвезди е прилично шокантна.

Покрај дрогата, на 15-годишна возраст ја обележа и силување и многу психички проблеми и неуспешни врски, вклучително и со колегата од естрадата Џо Џонас.

„Сега би сакал да чекав додека навистина не знам што да правам со себе – затоа што сега е јасно како ден. Само трезвеноста е она што ми функционира, ништо друго“, продолжува тој.

Нејзиниот последен документарец, поднаслов Танц со ѓаволот, исто така го тематизира предозирањето со дрога што го земала во 2018 година, што за малку ќе ја чинеше живот.

По овој настан, Деми ја избра „Калифорнија трезвеност“ – фраза што ја користеше за да ја опише нејзината одлука да продолжи да пуши трева и да пие алкохол во умерени количини. Една година подоцна, сепак, таа реши целосно да ги прекине сите опојни супстанции и отиде на лекување.

Деми додава дека тоа што повеќе не планира да снима документарни филмови не значи дека ќе престане да ја споделува својата мака со обожавателите – само на Инстаграм има повеќе од 139 милиони. Но, тој има намера да почека додека таа не види што навистина сака. „Мојата приказна сè уште не е завршена, па еден ден, кога ќе напишам книга, сакам да кажам дека ова сум навистина јас возрасната.

Таа неодамна го издаде својот нов албум Holy Fuck, за кој вели дека ја покажува нејзината вистинска слика. „Јас сум во нов период од мојот живот и сакам мојата музика да биде одраз на тоа.

Во песната 29, таа критички погледна на нејзината врска со актерот Вилмер Валдерама, кого го запознала кога имала само 17 години, а тој, како што сугерира насловот, веќе бил позрел 29.

Мислам дека понекогаш јавноста треба да ја слушне вистината, затоа решив да ја објавам оваа песна“, коментира таа.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО