14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022

Дембеле потпиша нов договор со Барселона, за 40 отсто помалку од парите

НАЈЧИТАНО

Фудбалерот Усман Дембеле се согласи за нов договор со Барселона, објави „Мундо Депортиво“.

Според шпанскиот спортски весник, 25-годишниот Французин ќе потпише договор со важност до 2024 година. Според новиот договор неговата плата ќе биде намалена за 40 отсто.

Претходно претседателот на Барселона, Жоан Лапорта изјави дека играчот изразил желба да остане во тимот. Беше објавено дека за играчот се заинтересирани Челзи и Баерн Минхен.

Минатата сезона Дембеле постигна два гола и 13 13 асистенции на 32 натпревари за каталонскиот клуб.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

[popmake-52754]

НАЈНОВО