23.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Делегација од МНР на Бугарија предводена од министерката Теодора Генчовска, денеска и утре престојува во Северна Македонија

НАЈЧИТАНО

Делегација од Министерството за надворешни работи на Бугарија предводена од министерката Теодора Генчовска, денеска и утре, ќе престојува во работна посета на Северна Македонија, соопштија од Министерството за надворешни работи.

„Посетата се реализира на покана на министерот за надворешни работи Бујар Османи, а е во функција на дијалогот меѓу двете министерства за адресирање на отворените билатерални прашања, согласно Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, и прашањата за евроинтеграцијата на Северна Македонија“, се наведува во соопштението од МНР.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО