2.8 C
Ohrid
Friday, February 3, 2023

Декември ќе биде најлошиот месец за овие три хороскопски знаци

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Дојде декември, месецот на радоста и дарувањето, но некои луѓе нема да можат да влезат во празничниот дух.

Ќе бидат премногу зафатени со обврски или тешкотии за да се опуштат и уживаат, а астролозите наведуваат дека најмала среќа во декември ќе имаат родените во овие знаци.

Овен
Иако на почетокот на месецот ќе бидат прилично оптимисти, нивниот ентузијазам брзо ќе опадне. Нема да можат да се опуштат поради притисоците на работа, а ќе ги измачуваат и љубовните грижи. Ќе им недостига нагон и енергија да се посветат на поправање на тешкотиите, но ако го исчеткате проблемот под тепих само ќе ја влоши ситуацијата. На самиот крај на годината им се враќа оптимизмот, па со насмевка на лицата ќе запловат во 2023 година.

Рак
Раковите толку многу ќе размислуваат за другите и за тоа како да им угодат што целосно ќе се занемарат себеси и своите потреби. Иако ќе се убедат себеси дека се среќни ако сите околу нив се среќни, тоа воопшто нема да биде вистина бидејќи насобраните фрустрации во одреден момент ќе испливаат на површина и ќе прераснат во тепачка. Треба да научат повеќе да се грижат за себе и понекогаш да кажуваат „не“. Ова е нивната главна лекција овој месец.

Вага
И Вагите ветувачки ќе го започнат декември, но по неколку дена ќе ги забележат првите проблеми. Најмногу ќе ги мачат нестабилните финансиски околности, за кои ќе бидат виновни бидејќи ќе потрошат многу пари на божиќни подароци и украси, како и на своите хедонистички аспирации. Поради расипничкиот начин на живот ќе се кара со членовите на семејството, па дома ќе биде тензично. На крајот на годината треба да внимаваат кого ќе пуштат во својот живот, пишува Индекс.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

МВР гарантира безбедно чествување на 4 февруари

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира, како што наведува, лагите изнесени на еден портал дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и...

Даниел Поповиќ откри која е Џули од познатата песна

Музичарот Даниел Поповиќ ја претставуваше Југославија на Евровизија во 1983 година во Минхен со песната „Џули“. Освои високо четврто место и песната стана хит....

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...

Откако еден обожавател од публиката во текот на последниот концерт на Адел покажал фотографија од својата покојна сопруга, пејачката се расплакала и му ја...
spot_img
spot_img
spot_img