1.8 C
Ohrid
Saturday, January 28, 2023

Две лица краделе од магацините на РЕК Битола,полицијата ги лиши од слобода

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Полициски службеници од Полициското одделение Новаци вчера ги лишиле од слобода З.М. (21) и Б.К. (19) од Битола, осомничени за извршено кривично дело „кражба”.

Полицијата, како што информираа денеска од МВР, постапувала по пријава според која од магацински простор во кругот на РЕК „Битола” биле одземени поголем број предмети.

Одземените предмети се пронајдени кај приведените лица и се вратени на сопственикот.

По документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Близок соработник на Путин тврди дека исчезнатата јахта Ирина ВУ не е негова

Канцеларијата за односи со јавноста на Алишера Усманов во петокот извести дека Усманов не е сопственик на јахтата Ирина ВУ, која е под меѓународни...

Почина наградуваниот босански актер Саша Петровиќ, глумеше во „Луд, збунет, нормален“, „Аудиција“, „Ничија земја“…

Актерот Александар Саша Петровиќ почина на 62-годишна возраст, а режисерот Срѓан Вулетиќ ја соопшти тажната вест.На 62-годишна возраст почина актерот Александар Саша Петровиќ од...

Околу 2700 студенти ќе добијат покачување на стипендиите

Околу 2.700 студенти, корисници на стипендии од изминатите академски години, ќе добијат покачување на средствата, односно наместо досегашните 3.000 денари, овие студенти во иднина...
spot_img
spot_img
spot_img