24.9 C
Ohrid
Thursday, July 7, 2022

Две лица загинаа во Кина при пад на електричен автомобил од третиот кат во гаражата

НАЈЧИТАНО

Две лица кои учествувале во тестирањето на електричниот автомобил загинале кога возилото паднало од третиот кат на паркингот во Шангај, соопшти компанијата НИО.

Несреќата што се случи во четвртокот „не ја предизвикало возило“, а загинале лица кои тестирале дигитални кабини, едниот од компанијата НИО, а другиот од фирмата партнер, пишува во соопштението.

Возилото паднало од третиот кат на паркингот, веднаш до зградата на Шангајското иновациско пристаниште.

На фотографиите објавени во кинеските медиуми се гледа како возилото е превртено од страна, и опкружено со скршено стакло и луѓе од брзата помош.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО