1.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Двејн Џонсон не се враќа во култниот филм

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

Двејн Џонсон не се враќа во последниот филм „Брзи и бесни“, за кој се најавени уште два филма од серијалот по навестувањето на Вин Дизел дека можеби повторно ќе ги здружат силите.

Тие двајцата имаат медиумски „добро документирана тензија“ што почна додека го снимаа 8 дел – „Судбината на бесните“ од 2017 година и којашто „го исфрли“ Лук Хобс (Џонсон) од главната приказна.

– Изминатиов јуни, кога јас и Вин всушност не разговаравме преку социјалните мрежи, му кажав директно, и приватно – дека нема да се вратам во серијалот. Бев јасен, но срдечен со моите зборови и реков дека секогаш ќе ѝ бидам поддршка на актерската екипа и секогаш навивам за франшизата да биде успешна, но нема шанси да се вратам – изјави Двејн.

Tој не пропушти да додаде дека најавата на Дизел е „пример за уште една негова манипулација“, изразувајќи им поддршка на другите глумци и чинители.

– Не ми се допадна тоа што (Вин Дизел, б.п.) ги донесе своите деца на снимањето, исто како и смртта на Пол Вокер. Остави ги тие работи надвор од сѐ тоа. Зборувавме пред неколку месеци за ова и дојдовме до јасно разбирање. Целта ми беше – моето неверојатно патување со оваа неверојатна франшиза „Брзи и бесни“ да го завршам благодарно и благородно! – нагласи 49-годишниот Двејн.

Џонсон се приклучи на серијалот „Брзи и бесни“ како агентот Хобс во филмот „Брзите пет“ од 2011 година, којшто беше објавен 10 години по првиот дел.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

ЕУ е стратешки приоритет на Владата, реформските процеси ќе се интензивираат

Европската Унија е стратешки приоритет на Владата. Владеењето на правото ќе остане во фокусот на институциите за брз напредок во преговорите. Вицепремиерката Славица Грковска во...

МВР – Извадок на дел од дневните настани 30.01.2023

На 29.01.2023 во 19.20 часот на ул.„Трајко Николоски“ во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.П.(40) од Прилеп. Тој...

Најмалку 28 загинаа, а 150 се повредени во Пакистан

Најмалку 28 лица загинаа, а повеќе од 150 се повредени во експлозија во џамија во пакистанскиот град Пешавар. Експлозијата се случи кога џамијата беше...
spot_img
spot_img
spot_img