2.9 C
Ohrid
Monday, January 30, 2023

Двајца хирурзи оперираат и гледаат фудбал истовремено

spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -

„Полска. Еве зошто Светското првенство е нешто посебно“.

Вака гласи статусот на Фејсбук групата „Serie A – Balkan“, заедно со фотографијата на која се прикажани двајца хирурзи како оперираат пациент, а паралелно ги следат натпреварите од Светското првенство во Катар.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Како популарниот Чет-бот би го решил спорот меѓу Македонија и Бугарија?

Македонци ѝ поставија прашање на интернет платформата Чет-ГПТ(Chat GPT), оперирана од најсофистигирана програма за вештачка интелигенција, како да се реши спорот меѓу Бугарија и Македонија. ChatGPT (Chat...

Пациентите со цистична фиброза ќе протестираат пред Владата

Асоцијацијата за цистична фиброза на 4 февруари (сабота) пред Влада со почеток во 12:00 часот ќе одржи протест. – Борбата продолжува со надеж дека ќе...

Шојгу најави реформа со нови 350.000 војници

Реформа со која Русија треба до 2026 година да регрутира нови 350.000 војници најави Кремљ, а рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ја оправда...
spot_img
spot_img
spot_img