25.9 C
Ohrid
Tuesday, August 9, 2022

Двајца комити ги побараа своите девојки за жени на Мечкин Камен

НАЈЧИТАНО

На прославата на Мечкин Камен во Крушево, по повод најголемиот македонски национален празник Илинден, вчера се случиja две запросување. Двајца учесници на Илинденската коњаница, која од повеќе градови од Македонија неколку дена маршираше кон Крушево, после положувањето цвеќе, клекнаа на колена и ги запросија своите девојки пред споменикот на илинденските јунаци.

„За кого? За Македонија?“ – извикуваа присутните за време на запросувањето на Мечкин Камен, откако двете девојки им кажаа „да“ на своите партнери.

Видеото од запросувањето, снимено и објавено од страна на Voice of America, масовно се споделува на социјалните мрежи.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО