21.5 C
Ohrid
Saturday, August 20, 2022

Двајца во фабриката паѓаат во контејнер полн со чоколадо

НАЈЧИТАНО

Две лица беа спасени откако паднаа во контејнер полн со чоколадо во фабриката Марс М&М во Пенсилванија во четвртокот, соопштија официјални лица.

Двајцата пациенти се пренесени во болница, изјави за Си-Ен-Ен помошникот полициски надзорник Ник Шенбергер.

„Еден пациент беше пренесен со брза помош, а едно лице со хеликоптер“, рече Шенбергер.

Не се знае степенот на нивните повреди.

„Пожарникарските екипи ја отфрлија можноста да ги извлечат директно од резервоарот“, рече Бред Волф, надзорник за полициските комуникации во округот Ланкастер. „Тие мораа да направат дупка на страната на резервоарот за да ги извадат“, рече тој.

Волф рече дека не е јасно како луѓето влегле во контејнерот со чоколадо.

Портпаролот на Марс Вригли изјави за Си-Ен-Ен: „Ние активно управуваме со ситуацијата и нашиот примарен фокус е да ги поддржиме тимовите за итни случаи на лице место“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО