25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022

Дванаесет сезони договор за името на „Камп Ноу“

НАЈЧИТАНО

Шпанскиот фудбалски великан Барселона денес го ратификуваше договорот со сервисот стриминг „Спотифај“.

На вонредното собрание на делегати договорот го одобрија 89 отсто од гласачите.

Логото на „Спотифај“, новиот главен спонзор на клубот, ќе се појави на предниот дел на дресовите на машкиот и женскиот тим на Барселона од сезоната 2022/23 и таму ќе остане четири години. Сличен договор за три сезони ќе важи и за тренинзите.

Долгорочниот договор за името на стадионот „Камп Ноу“ ќе стапи на сила од јули 2022 година и ќе трае 12 сезони.

Барселона ќе добие најмалку 435 милиони евра за дванаесет сезони соработка со „Спотифај“, објави „Diario Sport“.

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

СПОРТ

НАЈНОВО